ارسال عروسک ها

بعد از گذشت یک سال از فعالیت گروه مردمی سنگ کاغذ قیچی ، بالاخره این امکان فراهم شد تا عروسکهای دست سازی که مردم عزیز ایران از نقاط مختلف کشور برای کمپین عروسکهای خاموش ارسال کرده بودنند با کمک و همکاری اتحادیه ی بین المللی امت واحده بتوانند به سوریه سفر کرده وبه دست کودکان جنگ زده ی سوری و فلسطینی برسند.

طی این سفر که با عنوان قاصدکهای لبخند انجام شد؛

عروسکهای پارچه ای ، این سفیران کوچک صلح و لبخند که از تابستان 1393 بعد از جنگ 50 روزه غزه تا کنون جمع آوری شدند ، در روز 12 شهریور در دمشق به دست 150 کودک جنگ دیده فلسطینی وسوری رسیدند ؛تا پیام دوستی و حمایت مارا به این کودکان برسانند .

به همت کمیته کمک رسانی ملت فلسطین همایشی برای فرزندان جنگ برگزار شد و در آن موسیقی دوزبانه فارسی – عربی، که توسط “استاد احمد کاری” سروده شده بود با صدای خواننده جوان کشورمان “طه چوگان باز” اجرا شد ؛

هدف این برنامه دور کردن کودکان از فضای خشونت بارجنگ و سبک کردن بار تبعات آن از روی دوش نحیف آنها بود .کودکانی که حقشان داشتن تجربه شیرین بازی های کودکانه و رویاهای کودکانه است نه تجربه تلخ جنگ .

در آخر این انسان های کوچک با قلب هایی بزرگ برای تشکر از مردم سرزمینمان با مداد رنگی هایی که هدیه گرفته بودند نقاشی کشیدند که این نقاشی ها بعد از رسیدن به ایران در نمایشگاهی در ایران به نمایش گذاشته خواهد شد.

خداوند را شاکریم برای دیدن لبخند ها بر لبان کودکانشان.

به امید روزی که در دستان همه کودکان قاصدک های لبخند و بر صورتشان تبسم شادی  ببینیم .

برای دیدن تصاویر ارسال عروسک ها به گالری مراجعه نمایید.

photo_2015-10-15_07-48-43